HDC25S200E0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S200E0/AA is not available
HDC25S200E0/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25S200E0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S200E0/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C