HDC25M5R8N00/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M5R8N00/AA is not available
HDC25M5R8N00/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M5R8N00/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M5R8N00/AA
Description
HDC25M5R8N00/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C