HDC25M5B30T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M5B30T2S/AA is not available
HDC25M5B30T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M5B30T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M5B30T2S/AA
Description
HDC25M5B30T2S/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C