HDC25M3S60T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M3S60T2S is not available
HDC25M3S60T2S
DigiKey Part Number
4306-HDC25M3S60T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M3S60T2S
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C