HDC25M3S00S/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M3S00S/AA-50 is not available
HDC25M3S00S/AA-50
DigiKey Part Number
4306-HDC25M3S00S/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M3S00S/AA-50
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C