HDC25M200T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 19
In Stock: 0
Image for HDC25M200T2X/AA is not available
HDC25M200T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M200T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M200T2X/AA
Description
HDC25M200T2X/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C