HDC15S2000S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15S2000S/AA-15 is not available
HDC15S2000S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-HDC15S2000S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S2000S/AA-15
Description
HDC15S2000S/AA-15
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C