HDC15M3P000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15M3P000/AA is not available
HDC15M3P000/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC15M3P000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M3P000/AA
Description
HDC15M3P000/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C