HDC15M200E3C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15M200E3C is not available
HDC15M200E3C
DigiKey Part Number
4306-HDC15M200E3C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M200E3C
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C