EVD37S10Z00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 15
Image for EVD37S10Z00 is not available
EVD37S10Z00
DigiKey Part Number
4306-EVD37S10Z00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVD37S10Z00
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C