EVD15P100ES/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for EVD15P100ES/AA is not available
EVD15P100ES/AA
DigiKey Part Number
4306-EVD15P100ES/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVD15P100ES/AA
Description
EVD15P100ES/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C