EVD15P100E20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for EVD15P100E20 is not available
EVD15P100E20
DigiKey Part Number
4306-EVD15P100E20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVD15P100E20
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C