DD78S4R800S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S4R800S/AA is not available
DD78S4R800S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R800S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R800S/AA
Description
DD78S4R800S/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C