DD78S4B80T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S4B80T0/AA is not available
DD78S4B80T0/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S4B80T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4B80T0/AA
Description
DD78S4B80T0/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C