DD78S32S0V3S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S32S0V3S is not available
DD78S32S0V3S
DigiKey Part Number
4306-DD78S32S0V3S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S32S0V3S
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C