DD78S200T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S200T20 is not available
DD78S200T20
DigiKey Part Number
4306-DD78S200T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S200T20
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C