DD78S200E20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S200E20 is not available
DD78S200E20
DigiKey Part Number
4306-DD78S200E20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S200E20
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C