DD78S10ANES-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S10ANES-50 is not available
DD78S10ANES-50
DigiKey Part Number
4306-DD78S10ANES-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S10ANES-50
Description
DD78S10ANES-50
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C