DD78M4R8000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M4R8000 is not available
DD78M4R8000
DigiKey Part Number
4306-DD78M4R8000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M4R8000
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C