DD78M4R7NT2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M4R7NT2S/AA is not available
DD78M4R7NT2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M4R7NT2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M4R7NT2S/AA
Description
DD78M4R7NT2S/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C