DD78M4B30T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M4B30T20 is not available
DD78M4B30T20
DigiKey Part Number
4306-DD78M4B30T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M4B30T20
Description
DD78M4B30T20
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C