DD78M300T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M300T0 is not available
DD78M300T0
DigiKey Part Number
4306-DD78M300T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M300T0
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C