DD78M20ANT20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M20ANT20 is not available
DD78M20ANT20
DigiKey Part Number
4306-DD78M20ANT20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M20ANT20
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C