DD78M10GV30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M10GV30/AA is not available
DD78M10GV30/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M10GV30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M10GV30/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C