DD78M100E3Z-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M100E3Z-50 is not available
DD78M100E3Z-50
DigiKey Part Number
4306-DD78M100E3Z-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M100E3Z-50
Description
DD78M100E3Z-50
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C