DD62S4R600S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S4R600S is not available
DD62S4R600S
DigiKey Part Number
4306-DD62S4R600S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S4R600S
Description
DD62S4R600S
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C