DD62S32S0V3X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S32S0V3X is not available
DD62S32S0V3X
DigiKey Part Number
4306-DD62S32S0V3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S32S0V3X
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C