DD62S300V30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S300V30/AA is not available
DD62S300V30/AA
DigiKey Part Number
4306-DD62S300V30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S300V30/AA
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C