DD62S300T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S300T0/AA is not available
DD62S300T0/AA
DigiKey Part Number
4306-DD62S300T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S300T0/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C