DD62S200E2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S200E2X/AA is not available
DD62S200E2X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD62S200E2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S200E2X/AA
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C