DD62S10ANT2X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S10ANT2X is not available
DD62S10ANT2X
DigiKey Part Number
4306-DD62S10ANT2X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S10ANT2X
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C