DD62M32S600X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M32S600X is not available
DD62M32S600X
DigiKey Part Number
4306-DD62M32S600X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M32S600X
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C