DD62M2S0V30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M2S0V30/AA is not available
DD62M2S0V30/AA
DigiKey Part Number
4306-DD62M2S0V30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M2S0V30/AA
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C