DD62M1S0V3S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M1S0V3S is not available
DD62M1S0V3S
DigiKey Part Number
4306-DD62M1S0V3S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M1S0V3S
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C