DD62M100E2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M100E2S/AA is not available
DD62M100E2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD62M100E2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M100E2S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C