DD44S4R80T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44S4R80T0/AA is not available
DD44S4R80T0/AA
DigiKey Part Number
4306-DD44S4R80T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44S4R80T0/AA
Description
DD44S4R80T0/AA
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C