DD44S4R200S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44S4R200S/AA is not available
DD44S4R200S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD44S4R200S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44S4R200S/AA
Description
DD44S4R200S/AA
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C