DD44S32S60V30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44S32S60V30 is not available
DD44S32S60V30
DigiKey Part Number
4306-DD44S32S60V30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44S32S60V30
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C