DD44S30000-759.0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44S30000-759.0 is not available
DD44S30000-759.0
DigiKey Part Number
4306-DD44S30000-759.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44S30000-759.0
Description
DD44S30000-759.0
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C