DD44S10G0S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 2
Image for DD44S10G0S/AA is not available
DD44S10G0S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD44S10G0S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44S10G0S/AA
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C