DD44M32S60V3S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M32S60V3S is not available
DD44M32S60V3S
DigiKey Part Number
4306-DD44M32S60V3S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M32S60V3S
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C