DD44M32S00S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M32S00S/AA-15 is not available
DD44M32S00S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-DD44M32S00S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M32S00S/AA-15
Description
DD44M32S00S/AA-15
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C