DD44M32P00S-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M32P00S-50 is not available
DD44M32P00S-50
DigiKey Part Number
4306-DD44M32P00S-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M32P00S-50
Description
DD44M32P00S-50
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C