DD44M3000S/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M3000S/AA-14 is not available
DD44M3000S/AA-14
DigiKey Part Number
4306-DD44M3000S/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M3000S/AA-14
Description
DD44M3000S/AA-14
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C