DD44M10ANT2S-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M10ANT2S-50 is not available
DD44M10ANT2S-50
DigiKey Part Number
4306-DD44M10ANT2S-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M10ANT2S-50
Description
DD44M10ANT2S-50
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C