DD26S4R20T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S4R20T2S/AA is not available
DD26S4R20T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S4R20T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S4R20T2S/AA
Description
DD26S4R20T2S/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C