DD26S400T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S400T20/AA is not available
DD26S400T20/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S400T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S400T20/AA
Description
DD26S400T20/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C