DD26S3S200S-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S3S200S-14 is not available
DD26S3S200S-14
DigiKey Part Number
4306-DD26S3S200S-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S3S200S-14
Description
DD26S3S200S-14
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C