DD26S32S60V30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S32S60V30 is not available
DD26S32S60V30
DigiKey Part Number
4306-DD26S32S60V30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S32S60V30
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C