DD26S300T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S300T2X/AA is not available
DD26S300T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S300T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S300T2X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C